Zarobki lekarzy – w jakiej dziedzinie zarabia się najlepiej?

Wypłata medyka w znacznym stopniu wynika z specjalności. Na inne wynagrodzenie może liczyć stomatolog, a na inne lekarz rodzinny. Warto przyjrzeć się więc bliżej tematyce specjalizacji medycznych oraz temu, jakie z nich są najlepiej opłacane dla początkujących lekarzy.

Specjalizacja w medycynie. Co to takiego?

Specjalizacja lekarska to prawo nadawane medykom w danej dyscyplinie medycznej po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu na szczeblu państwowym. Potwierdza on nabycie stosownych kwalifikacji. Rejestr dziedzin medycznych jest długi, a znajduje się w nim m. in. kardiolog, dermatolog, pediatra i wiele innych. Także i lekarz ginekolog znajduje się w wykazie specjalizacji medycznych.

Najlepiej wynagradzane specjalizacje

Do najlepiej wynagradzanych specjalizacji medycznych zalicza się obecnie m. in. anestezjologia oraz okulistyka. W gronie dobrze zarabiających lekarzy sytuują się też chirurdzy, w tym także ci przeprowadzający zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, typu przeszczep włosów. Metoda DHI (porównaj przeszczep włosów cennik Warszawa) należy do grupy często stosowanych w tym obszarze.
Na wysokie zarobki mogą liczyć także ginekolodzy, zwłaszcza że wielu z nich zakłada prywatne gabinety. W niemal każdej z nich wykonywane są innowacyjne testy diagnostyczne, typu test PAPP-A.

Należy dodać, że na pensje lekarza wpływa nie tylko specjalność, ale i miejsce pracy. Tym może być albo państwowa placówka, albo prywatna przychodnia. Szerokie grono medyków decyduje się też na otworzenie własnej działalności.

W które specjalizacje dobrze jest celować?

Aktualnie za wysoce dochodowe uznaje się te specjalizacje, które zapewniają szansę rozpoczęcia medykowi własnej praktyki, gdzie mogą oni zaoferować świadczenia o ograniczonej dostępności w ramach funduszu. Jednym z nim jest chociażby badanie płodności, sprawdź badanie płodności cennik Warszawa.

Dobrze jest także celować w takie specjalizacje jak dermatologia, a także w specjalizacje stomatologiczne, również w ortodoncję. Biorąc pod uwagę koszt usług dentystycznych oraz ortodontycznych w niepaństwowych placówkach, profesja stomatologa jest w stanie zagwarantować wysokie wynagrodzenie.