Czy wszystkie stare formy reklamy odeszły do lamusa?

Promocja prasowa powoli odchodzi do lamusa. Dzieje się to z powodu prężnie rozkręcającej się reklamy w sieci. Jej rozległy wachlarz daje firmom kolosalne szanse zaistnienia wśród wirtualnych klientów. A co z opcją outdorową? Okazuje się, że bilboardy, czy reklamy olbrzymich rozmiarów na ścianach kamienic, jak również na przystankach tramwajowych są nadal ogromnie atrakcyjne. Uznaniem mogą się pochwalić również reklamy podświetlane – szyldy, czy litery 3D. Omówmy szerzej tę kwestię.

W kraju nie ma wielu twórców reklamy świetlnej której bazą są kasetony led. Kwestia ta o tyle zastanawia, iż jest to bardzo rentowne zajęcie. Konkurencja jest niezbyt duża, popyt na nie jest non stop w formie, a zysk z takowej reklamy jest prawdę mówiąc zacny. Przeszkodą są często: technologia, półprodukty, oprzyrządowanie, ale głównie fachowcy, których nie ma dużo na rynku.

Zapotrzebowanie na kasetony reklamowe jest rzeczywiście w niemal każdej dziedzinie. Bez względu, czy masz kino, pub – czy cukiernię – gdy u wejścia do twojej inwestycji wisi neon z nazwą - konsumenci znacznie szybciej trafią do Ciebie, pomaga to też zapamiętać firmę i miejsce. Ma to sens zwłaszcza w miejscach, gdzie konkurencja jest gigantyczna w śródmieściu -  ciekawie wyglądające kasetony podświetlane dadzą Ci się odróżnić, dzięki temu klienci rychlej zwrócą uwagę, niż na sklepy nieopodal.

Przy wyborze stosownej reklamy dla twego przedsięwzięcia, znacząca będzie w dużej mierze cena kasetonów, ale pożądane byłoby sprawdzić dogłębniej i przejrzeć co ciekawsze projekty i rzetelnie wziąć pod lupę ideę. Jest to poważny wydatek i należałoby zainwestować w coś, co ma szansę służyć na długo. Nie powinno być to ciężkie zagadnienie. Na rynku z pewnością zdołamy znaleźć kasetony producenta o uznanej marce i ciekawych projektach.

Istnieje na świecie trochę nietuzinkowych miejsc, gdzie podświetlane napisy grają ciekawą atrakcję. Bezsprzecznie takowym miejscem jest Daleki Wschód – choćby w Tokio, czy w Osace - gdzie centra miast są ozdobione poprzez kasetony podświetlane nieomal na każdym kroku. Cudny neon znajduje się też na znanym Moulin Rouge. Z kolei u nas -  obiektem godnym odwiedzenia jest Wrocław, gdzie w zakamarku w pobliżu starego miasta, nagromadzone są w jednym miejscu dawne neony.