Nietuzinkowy zawód - specjalista do home stagingu - czym właściwie się zajmuje?

Fascynującym zawodem, jaki rozwinął się na naszym rynku całkiem niedawno, jest specjalista od home stagingu. Co to właściwie znaczy? Czymże zajmuje się znawca w takim fachu i czym w praktyce rożni się od standardowego dekoratora mieszkań? Pod spodem omawiamy, jakiej idei służy takie zajęcie i kiedy wskazane jest korzystać z usług takiego fachowca.

Home staging to wystrojenie nieruchomości do sprzedaży lub najmu, aranżując jej wnętrze w taki sposób, by zwiększyć jego nominalną wartość. Służą temu zabiegi upiększania pomieszczenia, które nie są związane z rozległym remontem, a tylko mają służyć odświeżeniu mieszkania, podkreśleniu jego mocnych stron, tak by osiągnąć duże wrażenie na ewentualnych zainteresowanych – i powiększyć ich liczebność. Stosownym przypadkiem może być aranżowanie coraz to w wyższym stopniu popularnych aparthoteli. W tej sferze zamiarem nie jest sprzedaż nieruchomości, ale jej wynajem na kilka dni, ale reguła jest identyczna. Pomieszczenie ma wyglądać ciekawie i wygodnie – tak, by przyciągało klientów.

Aparthotel to znakomite rozwiązanie dla ludzi podróżujących tak jak rodzinnie, jak i służbowo. Czymże rożni się od oferty hotelu? Przede wszystkim tym, że pokoje mają rozkład mieszkania, jesteśmy w stanie się w nim poczuć niemal jak w domu. Przy rodzinnych wyjazdach – aparthotel stanowi wygodne rozwiązanie. Jak prezentuje się klasyczne środek aparthotelu? Nade wszystko powinno być wielofunkcyjne – tak, by trafić w gusta szerokiej liczby potencjalnych klientów. W taki sposób powiększamy sektor swoich interesantów. W takim przypadku sprawdzą się klasyczne patenty i naturalne kolory. Ważny jest także zakres pieniężny. Zamysłem jest drobny lifting aparthotelu, to znaczy postępowanie, które nie narazi nas na wysokie wydatki.

Należy jednocześnie zadbać o poczucie przestronności w pomieszczeniach aparthotelu – i zaaranżować je przestronnie. Kojarzy się to z odpoczynkiem i relaksem, a będzie to potrzebne na upragnionych wczasach, jak i przyczyni się do pracy w komfortowych okolicznościach. Na koniec - chociaż zdaje się to oczywiste, niesłychanie ważką sprawą jest utrzymanie pieczołowitej czystości. Tak zaaranżowany aparthotel będzie częstokroć polecany rodzinie naszych klientów!