Organizujesz koncert chóru? Zobacz jak zrobić to dobrze

Mimo tego, że pojawia się o wiele więcej grup muzycznych, jak i w branży muzycznej o wiele bardziej zauważalne są elementy elektroniczne, zespoły chóralne szczycą się dalej niebanalną reputacją. Tyczy się to tak zespołów zawodowych, ale też amatorów. Kiedy w takim razie, jako pomysłodawca danego eventu, zdecydowałeś się na współpracę z chórem, powinieneś ogarnąć, jak przygotować się do jego występu.

Wiele w głównej mierze uzależnione jest od faktu, gdzie zaaranżowany jest występ, czy jest to kościół, sala koncertowa, bądź występ na świeżym powietrzu. Zobacz, co ma do wyboru dystrybutor profesjonalnego sprzętu audio oraz przekonaj się, czy jego nagłośnienia wypełni Twoje oczekiwania. Rzecz jasna, indywidualny dobór przedyskutuj również z zespołem lub z nauczycielem, a więc zaproszonymi na konkretny koncert. Z pewnością, najważniejsze okażą się mikrofony do wokalu, zwłaszcza kiedy aula jest duża lub kiedy koncert przewidziany jest w warunkach plenerowych. Abstrahując od faktu, czy planowany jest występ, albo jest to konkurs chórów, mikrofon okaże się kluczowy. Kiedy w dodatku formacja chórzystów występuje z solowymi muzykami i pokaz przewidziany jest na dużą liczbę widzów, określone nagłośnienie eventy powinno zostać odpowiednio przystosowane do wokali pozostałych osób, które będą występowały na scenie.

Jeśli na przykład występ organizowany jest w świątyni, dobierając nagłośnienie do kościoła winno się zwracać wzgląd na to, żeby nie pojawił się efekt echa, ponieważ zakłóci on przekaz pieśni. Ważne są również kolumny i urządzenia wzmacniające dźwięk, jakie muszą formować skoordynowany komplet pod kątem określonego budynku. Priorytetowa będzie możliwość obsługi szerszych pasm przenoszenia, żeby uczestnicy znajdujący się w różnych miejscach mieli doskonały odsłuch. Zwróć wzrok na mikrofony statyczne, o ile chór kościelny jest duży. Wtedy sprzęt tego typu będzie koncentrował głównych chórzystów.

Kiedy chór występuje w otoczeniu, w jakim nie będzie możliwości podpięcia do prądu, zainwestuj w nagłośnienie mobilne, żeby jako osoba aranżująca koncert w na zewnątrz mieć gwarancję, że sprzęt da szansę na odpowiedni przekaz dźwięku. Wybierz mikrofony bezprzewodowe, które sprawdzą się w wypadku wokalistów śpiewających pojedynczo. Rzetelne urządzenia do nagłośniania dla zespołów chóralnych jest przedsięwzięciem skomplikowanym, a więc do eventu na którym pojawi się ten zespół zobowiązany jesteś starannie się wyposażyć.