Co oprócz dobrych zarobków daje zawód kierowcy?

Ilu ludzi tyle różnych sposobów na zwiedzanie. Od przemierzania globu rowerem, przez nocowanie pod namiotem, po wyjazdy all inclusive przez tour operatora. A co jeżeli nie mamy finansów na wyprawy lub uniemożliwia nam to zawód? Jednym z rozwiązań jest podjęcie takiego zawodu, który da nam zarówno możliwość poznania obcych krajów jak i zarobkowania.

Dzisiaj- może nam to dać np. praca zdalna z różnych zakątków na świecie. Nie każdy jednakże chce pracować przy laptopie. Inną opcją jest wyjechać na dłużej poza granice kraju, aby podjąć tam zatrudnienie. Jeśli jednak nie mamy ochoty wyjeżdżać z naszego kraju na bardzo długo, dobrą opcją jest zostanie kierowcą ciężarówki czy busa.

Choć zdecydowaną większość czasu pracy kierowca spędza rzecz jasna za kółkiem – zajęcie to pozwala na poruszanie się po rożnych państwach. Oczywiście nie są to wakacje – daje nam to jednakże możliwość kontaktu z obcą kulturą, językiem, czy miejscami. Głównym zadaniem kierowców jest dowiezienie ładunku w danym czasie, natomiast oczekując na kolejne zlecenia transportowe mogą wykorzystać ten czas na zapoznania się z okolicą.

Zlecenia te bardzo często pochodzą z giełdy transportowej, np. giełda transportowa TRANS, na której znajduje się wiele wszelkich ofert - począwszy od zleceń dla dużych zestawów po 40 ton po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Kierowca otrzymując takie zlecenie transportowe, musi stawić się w danym czasie we miejscu załadunku, a potem dostarczyć ładunek w miejsce destynacji. Tu pomocne są aplikacje dla kierowców, które znacznie ułatwiają wykonywanie zadań.

Wykonując ten zawód należy się równocześnie zmierzyć z różnymi niewygodami. Liczne godziny w trasie, nocowanie w samochodzie, gotowanie na parkingach to chleb powszedni dla kierowcy. Dla wielu utrudnieniem może być także długa rozłąka z bliskimi, gdyż najczęściej w drogę wyrusza się na wiele dni. Oczywiście nie zawsze tak jest i zdarzają się także takie zlecenia transportowe. które umożliwiają pobyt wśród bliskich właściwie co weekend. Wszystko jest zależne od firmy, dla której pracujemy a także tego jak załatwia ładunki. Giełda ładunków dla busów pozwala na pozyskania takich ładunków, by było jak przemieszczać się trasą z opcją cyklicznych zjazdów do domu.

Profesja taka daje również możliwość całkiem niezłych zarobków. Jeśli zatem marzysz, by zarabiać dobrze, nie przerażają cię wyjazdy dłużej, a ponadto masz chęć by zobaczyć kilka miejsc – z pewnością warto rozważyć taki zawód!