Na czym polega praca wedding plannera i czym on się właściwie zajmuje?

Jeszcze niedawno organizację wesela z udziałem fachowca, oglądaliśmy zwłaszcza w kinie amerykańskim, gdzie uroczystości weselne organizuje się z dużym entuzjazmem. W dzisiejszych czasach stało się to coraz bardziej atrakcyjny zawód także w naszym kraju. Czym w gruncie rzeczy zajmuje się realizator przyjęć dla młodej pary? Co należy do jego obowiązków i w jakich materiach może nam ulżyć przy koordynacji tak istotnej z życiu uroczystości?

Pierwszą rzeczą jest wybór miejsca, w którym odbędzie się wesele. Na rynku działa co niemiara domów weselnych, czy hoteli, świadczących te usługi, np. hotel Qubus. W największych miastach naszego państwa – oferta ta jest pokaźna, zdołamy w związku z tym bez trudności skorzystać z oferty hotelu w Gliwicach, czy propozycji hotelu w Krakowie. Wartością hoteli w dużych miastach, jest nie jedynie ich rozległy wybór – ale dodatkowo obecność usług dodatkowych – takich jak spa w hotelu, czy kryty basen. Także mniej liczebne miasta oferują atrakcyjne miejsca na organizację wesela. Nawet w mniej kultowych okolicach wyszukamy hotele i restauracje o stosownym zapleczu, jak np. hotel w Gorzowie Wielkopolskim, dom ślubny w Kielcach, czy restaurację w Legnicy.

Sala weselna bezspornie może mieć różny styl, powierzchnię, dekorację. Wskazane jest wyselekcjonować taką, która zaspokoi nasze zapotrzebowania – w temacie ilości zaproszonych, ale podobnie funkcjonalność i wizualne aspekty zbieżne z naszym wyobrażeniem. Jeśli miejsce nam się spodoba jest ewentualność, że niebawem zajrzymy ponownie, by zorganizować np. chrzciny w hotelu Kraków, czytaj dalej. Czy też skorzystać z usług przetestowanego hotelu Gorzów - i wykorzystać tę wiedzę ww firmie, wiedząc już gdzie pożądane byłoby załatwiać imprezy firmowe. Gdy pomieszczenie już mamy wytypowane - niezależnie, czy będzie to hotel w Gliwicach, czy lokal w innym zakamarku kraju – znaczącym zajęciem jest adaptacja sali, zadbanie o jej dobrany dekorację, czy akustykę. Podobnie jak w kwestii wyboru jadłospisu, jesteśmy w stanie oprzeć się na  specjaliście. Po pierwsze zna on bieżące trendy w sferze kulinarnej, wie co jest słynne i jakie rozwiązanie się sprawdza. Kolejna kwestia – ma wypracowane kontakty w restauracjach, korporacjach cateringowych. Wypracowane możliwe zniżki, z których pożądane byłoby skorzystać.

Również w przypadku wyboru innych spraw – takich jak kelnerzy, oświetleniowcy, DJ, czy nawet oprawa muzyczna – warto – nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami, świadczącymi takie usługi - wręczyć w ręce jednostki obeznanej, znającej sektor i obecnie panujące koszta. Wedding planner umie nas również wesprzeć przy dobraniu stroju ślubnego Panny Młodej, jak i garnituru. Może także zadbać o inne detale – choćby zaproszenia, ozdoby, czy dobór roślin na salę. Oczywiście to, w jakich płaszczyznach będzie młodych wspierać specjalista – należy finalnie do nas, w zależności od chęci zaangażowania, ilości czasu który posiadamy – jak i kosztów.