Praca zdalna za granicą?

Pomimo tego, że klimat się zmienia – a w kraju mamy coraz wyższe temp. rokrocznie, to jednak dni, w których jest realnie ciepło, nadal jest niedużo. Realnie to zaledwie 2 miesiące gdy mamy możliwość cieszyć się dobrą wakacyjną pogodą. Większa część roku wypada w czasie chłodnym lub ponurym. A szczególnie dotkliwe są krótkie dzionki.

W Hiszpanii uśredniona temp. z 12 miesięcy to 20 st.. W najzimniejszym czasie – grudzień – luty śr. temp. to od 11 do 12 st.! Podczas gdy woda w morzu osiąga średnio dziewiętnaście st., biorąc do obliczeń zarówno ciepłe jak i zimne miesiące.

Pomimo tego, że mamy w kraju Bałtyk – to analogicznie – woda w morzu jest stosunkowo chłodna – a pogoda w rejonach nadmorskich bardzo kapryśna. Trudno jest zorganizować wakacje, tak by mieć gwarancję skorzystania z kąpieli i opalania.Na tą chwilę mieszkania między Francją a Portugalią są w bardzo przystępnych kwotach. Można je kupić za kwoty porównywalne do tych polskich. Dla przykładu – mieszkanie z rynku wtórnego o metrażu ok 50 m – z tarasem, w miejscowości Torrevieja – z miejską plażą - da się znaleźć za sześćdziesiąt tys, a na przykład za 80 tys. Euro – mieszkanie 80 - metrowe z własnym basenem!

Pomimo tego, że u nas w kraju mamy sporo pięknych zakątków, do których na prawdę warto się wybrać, niepodważalnym argumentem Hiszpanii jest odległość do egzotycznych archipelagów takich jak - Majorka, Fuerteventura, czy Teneryfa – co oznacza niesamowitą sielankę w na wyciągnięcie dłoni.