Ile kosztuje wyjazd na wakacje z całą rodziną?

Okres wakacji to niepowtarzalny czas pod każdym kątem. Po pierwsze jest to czas na zwolnienie tempa i odpoczynek od codziennej rutyny. Mamy wtedy więcej możliwości na spędzenie ich w gronie bliskich, z własnymi dziećmi, czy znajomymi. Oprócz tego że odwiedzamy mało znane nam do tej pory rewiry, ale również chcemy próbować nowych czynności, oraz nowych smaków. Luzujemy również pasa w temacie wydatków.

Gdzie się udać na urlop?

Jest wiele lokalizacji które warto odwiedzić. Dla niektórych będą to kierunki rodzime, dla innych odległe kierunki egzotyczne. Część z nas jest miłośnikami pełnych słońca miejsc, inni odnajdują się w trochę zimniejszych temperaturach. Do wyboru mamy zatem multum możliwości od wycieczek na Korfu, do Francji do krainy wina, przez Szkocję, aż po Bieszczady i Krainę Jezior.

Ile to kosztuje?

Odpowiedź na takie pytanie nie jest jednoznaczna. Widoczne jest jednak, że aktualnie nie ma to tak dużego znaczenia, czy byłby to wyjazd nad polskie morze, czy wycieczka do Europy - koszta są porównywalne. Jaki jest tego powód? Ceny w Europie są dość podobne, np. koszta za nocleg niezbyt różnią się między sobą między Bergamo a Trójmiastem. W czasach niedrogich lotów – analogicznie jest z ceną za dotarcie na miejsce. Również ceny wyżywienia mają się do siebie porównywalnie w rożnych zakątkach Europy. Umożliwiają to duże supermarkety.

Jak właściwie prezentuje się temat jedzenia na urlopie?

Wiele zależy od faktu, czy chcemy zrobić to oszczędnie, czy ”na bogato”. Możemy nabywać jedzenie w miejscowych sklepikach, lub we wspomnianych wcześniej sieciach – i samodzielnie przygotowywać posiłki. Inną opcją jest stołowanie się w restauracjach i lokalach komercyjnych. Ceny w kurortach letnich na ogół nie należą do najniższych - z drugiej strony podczas urlopu jesteśmy zdolni zapłacić więcej aniżeli na co dzień. Co więcej, pozwalamy sobie na przekąski, których nie spożywamy normalnie, jak np. spore ilości deserów czy gofrów. Takie przysmaki – są lubiane zwłaszcza przez dzieciaki :)

No właśnie. A co w kwestii najmłodszych?

Czas wakacyjny to także okres, kiedy mamy więcej czasu dla rodziny. Warto zatem ciekawie spędzić te chwile. Ośrodki wczasowe są całkiem nieźle przystosowane do przyjazdu rodziców z dziećmi. Zalicza się tu zarówno menu dziecięce w jadłodajniach, ale też urządzenia umożliwiające się dzieciakom wyszaleć. Nie licząc zwykłych miejsc do zabaw, mamy możliwość napotkać dmuchane zamki, czy karuzele.