Sposób na sfinansowanie moderniazacji starego domu

Coraz bardziej znamienną renomę osiągają programy w telewizji – opierające się na remoncie budynków mieszkalnych nieomal rozpadających się. Prowadzone przez gwiazdy tv według modelu zachodnich scenariuszy – pomagają biednym rodzinom mieszkać w dobrych realiach. Aranżacje te wykonywane są bez mała w parę tygodni – a efekty są istotnie imponujące. Wielką oglądalnością cieszą się również kanały w kwestii dekorowania lokali dla indywidualnych osób, gdzie zmiany wykonywane są przez modnych na wizji projektantów. I choć w tym przypadku idea tyczy się nawet drobnych czynności w mieszkaniach, transformują je niezmiernie efektownie w całkiem odmienne wnętrza.

Najczęściej na początku programu – mieszkania, jakie są prezentowane są w agonalnym stanie. Często nie ma w nich chociażby tak podstawowych rzeczy jak łazienka. Mieszkający tam nie mają ciepłej wody, wielodzietne rodziny śpią we wspólnych pomieszczeniach bez wydzielonej osobistej powierzchni. Jest kłopot z ogrzewaniem, a więc i odpowiednią wilgotnością w budynku. Powoduje to oczywiście setki kolejnych zmartwień.

Najpierw do pracy zabiera się architekt. Sprawdza potrzeby członków rodziny w projekcie, jaki tworzy. Po pierwszych oględzinach – rozpoczynają się głośne czynności, usuwanie ścianek, rozwalenie niepotrzebnych sprzętów, czyli totalna destrukcja. Tutaj pożyteczne są w stanie okazać się stopery do uszu, ponieważ działanie poniektórych narzędzi może być nieznośną sprawą. Jeżeli w obszarze prac nadal mieszkamy z pełną rodziną, konieczne pozostaną dodatkowo zatyczki do uszu dla dzieci.

Natomiast te mniej rozległe działania mogą dotyczyć raczej aranżacji pomieszczeń, przestawienia sprzętów, czy wyposażenia domu w niezbędne przedmioty, takie jak nowa kuchenka, czy mikrofalówka, ale również mniej ważne urządzenia, jakie będą przydatne mieszkańcom. Może być to na przykład mop, jonizator powietrza, czy wspomagający oddech niejednemu z członków rodziny nawilżacz powietrza parowy. Do tegoż urządzenia jesteśmy w stanie dodać olejek herbaciany, żeby uprzyjemnić atmosferę w domu.

Najciekawszym momentem jest najczęściej finisz odcinka, gdy zachwycona rodzina obserwuje skutek roboty wykonawców. Raduje ich wtedy ogół – począwszy od poważnych transformacji np. ocieplania budynku – aż po mniejsze rzeczy jak waga łazienkowa, ręczniki, czy szczoteczki soniczne dla dzieci w zaopatrzeniu toalety. Odpowiedni klimat nadają materiały – poduszki i koce, czy odświeżacz powietrza do kontaktu. Bezsprzecznie nie odbyłoby się to bez sponsorów. Zawsze korzystają z promocji – aczkolwiek plusy - są obopólne.